Меню Закрити

Використання набір-комплекту в системі BAS Підприємство

Розглянемо типи номенклатури “Набір-комплект” та “Набір-пакет“. В даній публікації детально розберемо, для чого призначений тип номенклатури “Набір-комплект”.

  1. Основні характеристики набір-комплекту
  2. Створення набір-комплекту
  3. Оформлення реалізації

[alert color=”2A4E82″ icon=”fa-signal”]Набір-комплекти працюють лише для продажу і замовлення покупця. При покупці не можна скористатися набір-комплектом, програма буде виводити помилку, що набір-комплектів на закладці товари бути не повинно.[/alert]

Основні характеристики набір-комплекту.

Номенклатурна позиція з типом номенклатури “набір-комплект” служить для зручного оформлення операцій продажу комплектів,  які не потребують тривалої збірки. Набір-комплект не зберігається на складі, процес комплектації відбувається в момент відвантаження товарів.

Набір-комплект вводиться в табличну частину документів, як звичайний товар. Для того, щоб набір-комплект відрізнявся у списку від звичайних товарів, він позначається піктограмою .

Такою ж піктограмою позначена кнопка “Состав набора”. Натиснувши на неї, можна подивитися і змінити список комплектуючих, що входять до складу набір-комплекту. При необхідності список комплектуючих можна заздалегідь не ставити, а вводити безпосередньо при оформленні документа.

При проведенні документа реалізації зі складу списуються ті комплектуючі, які входять в набір-комплект (вказані на закладці “Состав набора”), а по регістру продажу фіксується продаж набору-комплекту. При цьому собівартість даного набору-комплекту розраховується як сума собівартості комплектуючих, що входять до його складу (на набір-комплект можна виставити ціни, відмінні від сумарної ціни комплектуючих).

Для набір-комплектів також може вестись облік за характеристиками.

Створення набір-комплекту

Підприємство закупляє різні види м’ясної продукції, перероблює на фарш та відпускає покупцям. Один контрагент постійно закупає сировину з розрахунку 50% яловичини / 50% свинини, інший відповідно 25% яловичини / 75% свинини. Обидва, звичайно, хочуть бачити в накладній одну позицію (готовий фарш) і отримувати уже змішану сировину (дійсно, не переважувати ж її та змішувати у себе). А нам необхідно бачити сировину в розрізі різних видів фаршу. Отже, реалізуємо цю можливість за допомогою набір-комплекту.

Різні види фаршу з видом номенклатури “Товар” в довідник “Номенклатура” уже внесено.

Cтворюємо нову номенклатуру “Фарш 50 ял/50 св” з видом номенклатури “Набір-комплект”. Якщо Виду номенклатури типу “Набір-комплект” в довіднику “Виды номенклатуры” у вас немає – створіть його за допомогою кнопки (+) або натисканні клавіші Ins на клавіатурі.

Для виконання подальших дій створюваний елемент довідника “Номенклатура” потрібно записати та перейти на закладку “Комплектующие” (якщо забули записати – не біда, програма нагадає). На даній закладці кнопкою (+) або натисканням клавіші Ins додаємо дві позиції – фарш свиний та яловичий відповідно і задаємо їх вагу в відношенні до базової одиниці (в одному кг змішаного фаршу у нас буде по 0,5 кг кожного виду відповідно). Натискаємо кнопу “ОК” – елемент записано та збережено.

Ось і все, елемент “Фарш 50 ял/50 св” з видом “Набір-комплект” готовий до роботи!

Елементи з іншим співвідношенням сировини вводяться по аналогії, змінюється лише вага інгредієнтів. Думаю, не потрібно говорити, що до фаршу ми можемо додати іншу сировину. Головне, щоб їх загальна вага дорівнювала вазі базової одиниці (в нашому випадку кг.)

Оформлення реалізації

Для більш детального пояснення я встановив документом “Установка цен номенклатуры” ціни на фарш яловичий та свиний відповідно.

Проводимо реалізацію. Вибираєм наш набір-комплект, вводимо кількість продажу. При натисканні на кнопку “Состав набора” бачимо, що з загальної ваги 3 кг програма розраховує для списання по 1,5 кг складових, визначає сумарну ціну комплекту та пропонує підставити її як ціну реалізації в розхідній накладній. Також ніщо нам не заважає при бажанні поставити свою ціну (при наявності відповідних прав, звичайно).

Проглядаємо рух товарів. Розхід зі складу пройшов по півтора кілограми кожної сировини. 

Таким чином, використання виду номенклатури “Набір-комплект” являє собою доволі зручний спосіб спростити облік. 


Підсумовуючи: в карточці номенклатури набір-комплекту вводимо її складові, в реалізації вказуємо набір-комплект. На друк вийде одна позиція, а при проведенні зі складу відповідно спишуться складові набір-комплекту.


Хочете налаштувати автоматичне резервне копіювання – читайте тут.

Якщо ж виникли інші питання, що стосуються BAS – звертайтесь, будемо раді допомогти!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *