Меню Закрити

Управління невеликою фірмою- додаємо одиницю виміру

Користувача, який лише почав вести облік в конфігурації BAS “Управління невеликою фірмою”, явно здивуває факт, що при створенні нової номенклатурної позиції вибір одиниці виміру буде обмежений.

Насправді все далеко не так і програма має як можливість вибору будь-якої одиниці з класифікатора, так і створення власної (упаковка, мішок і т.д). Давайте розглянемо дані можливості детальніше.

  1. Базові поняття
  2. Одиниці зберігання
  3. Одиниці розрахунку
  4. Приклад використання одиниць розрахунку
  5. Копіювання допоміжних одиниць

Базові поняття

Одиниці виміру можна розділити на одиниці зберігання і одиниці розрахунку.

Одиниці зберігання – кілограми, літри, штуки, години та інші загальноприйняті одиниці, в яких вимірюється товар.

Одиниці розрахунку – одиниці угруповання товару – групові упаковки, дрібні фасування. Допомагають оприбуткувати або списати товар в одиницях виміру, відмінних від одиниць зберігання.

Одиниці зберігання

За замовчуванням в УНФ встановлено одиницю виміру Штуки- шт.

Щоб додати іншу загальноприйняту одиницю виміру необхідно зайти в розділ “Компания” та натиснути посилання “Все справочники”.

Наступним кроком відкриваємо довідник “Классификатор единиц измерения”

Тут ми можемо підібрати одиницю вимірювання з автоматично оновлюваного Класифікатора – для цього натискаємо кнопку “Подобрать из классификатора”, або створити свою по кнопці “Создать”.

Для підбору потрібної одиниці виміру в BAS “Управління невеликою фірмою” натискаємо кнопку “Подобрать из классификатора” (щоб спростити пошук можна стати на потрібний рядок та викликати стандартний для Windows діалог пошуку комбінацією кнопок “Ctrl-F”).

Одиниці розрахунку

Стандартна ситуація – товар прибуває на склад в упаковках, мішках і т.д, перераховувати його в одиниці зберігання буває незручно і є шанс помилитися. В BAS “Управління невеликою фірмою” є можливість створення допоміжних одиниць виміру, за допомогою яких програма буде перераховувати товар в одиниці зберігання.

Для створення допоміжної одиниці виміру, яка властива даній номенклатурі, в картці номенклатури заходимо в розділ “Ед.изм.”

В BAS “Управління невеликою фірмою” одиниці виміру в картку номенклатури можна скопіювати з товару зі схожими одиницями зберігання або створити самим – перший варіант розглянемо пізніше, а поки створимо одиниці виміру натиснувши кнопку “Создать”.

В поле “Наименование” вводимо назву одиниці, а в поле “Коэффициент” значення, що відповідає кількості основних одиниць вимірювання в створюваній одиниці.

Приклад використання одиниць розрахунку при покупці та продажу

Купляємо банку клею об’ємом 2,5 літри за ціною 200 грн/банка, створюємо та проводим прихідну накладну.

Звіт “Остатки товаров” показує залишок 2,5 літрів.

Продамо цю позицію невеликими партіями по 0,5 літра за ціною 150 грн/літр. Для цього встановимо роздрібну ціну в карточці номенклатури

та створимо розхідну накладну

При зміні упаковки програма сама перерахує ціну за коефіцієнтом одиниці виміру.

Копіювання допоміжних одиниць

Допоміжні одиниці можна скопіювати від однієї номенклатурної позиції до іншої натиснувши кнопку “Скопировать от” або передати іншій номенклатурі натиснувши кнопку”Скопировать другим”


Сподіваюсь, що трішки привідкрив для вас нюанси роботи з одиницями виміру в програмі BAS “Управління невеликою фірмою”.

Маєте бажання перейти з “BASБухгалтерія 1.2″ на сучасну “BASБухгалтерія 2.0″?Звертайтесь – допоможемо перейти легко та невимушенозі збереженням всіх накопичених Вами даних.


Якщо вам потрібна допомога по інших питаннях, що стосуються BAS – будемо раді допомогти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *