Меню Закрити

Облікова політика в BAS Бухгалтерія

Згідно зі статтею 1 “Закону про бухгалтерський облік”, облікова політика – це сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності.


В BAS Бухгалтерія налаштування облікової політики знаходяться в пункті меню “Головне” – “Настройки” – “Облікова політика”.

Даний пункт являє собою посилання на регістр відомостей “Облікова політика”, кожен запис якого характеризує облікову політику організації, починаючи з визначеного періоду і до кінця року. Якщо даний запис в майбутньому не змінюється, то параметри продовжують діяти, дублювати записи не потрібно.

Вилучення або редагування існуючих записів в регістрі облікової політики після початку ведення обліку являється грубою помилкою!

Для того, щоб додати або змінити параметри облікової політики організації, потрібно ввести новий запис за допомогою кнопки “Створити”:

При введенні нового запису про облікову політику потрібно вказати організацію, період, з якого буде застосовуватись облікова політика та вибрати схему оподаткування.

Елемент регістру відомостей “Облікова політика” містить декілька закладок, які відображаються в залежності від вибраної схеми оподаткування.

Податок на прибуток

На цій закладці встановлюємо ознаку ведення організацією різниць – будемо чи ні коригувати фінансовий результат при визначенні податку на прибуток.

Друк

Тут вказуємо інформацію, яка буде виводитись в друкованих формах документів. Зазвичай вказуємо інформацію про систему оподаткування.

Запаси

На даній закладці вибираємо спосіб оцінки матеріально-виробничих запасів. В BAS Бухгалтерія (BAS Бухгалтерія) передбачено два способи визначення вартості – за середньозваженою собівартістю та FIFO

Роздріб

Дана закладка призначена для організацій, що займаються роздрібною торгівлею та дає можливість вибрати спосіб обліку товарів у роздробі – за вартістю придбання чи за продажною вартістю.

Кошти

Якщо в організації є відокремлені підрозділи, по яким ведуться окремі касові книги, тоді необхідно проставити прапорець “Вести облік коштів по відокремлених підрозділах”.

Основні засоби

Включення прапорця “Включати суму дооцінок ОЗ пропорційно нарахуванню амортизації до складу нерозподіленого прибутку зі зменшенням додаткового капіталу” призводить до того, що одночасно з амортизацією переоціненого ОЗ зменшується сума додаткового капіталу, нарахованого при переоцінці.

8 і 9 клас (облік витрат)

На даній закладці зазначаються класи рахунків витрат. Згідно “Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій”, затвердженої наказом МФУ від 30.11.1999 р. №291 рахунки класу 9 “Витрати діяльності” будуть вести усі підприємства з відкриттям за власним рішенням рахунків класу 8 “Витрати за елементами”.

Отже, 8-й клас рахунків можна використовувати лише в тому випадку, якщо за допомогою “BAS Бухгалтерія” не здається регламентована та податкова звітність, в іншому випадку у рекомендації “Після 01.01.2020 використовувати лише 8-й клас не рекомендується” слід розуміти останні слова як “не дозволяється”.

Виробництво

На закладці “Виробництво” визначаються способи розподілу витрат основного та допоміжних виробництв на собівартість випуску продукції. Дана закладка призначена для організацій, що займаються виробничою діяльністю.

Слід зауважити, що собівартість випущеної продукції завжди розраховується за плановими цінами.

Для надання послуг стороннім замовникам може бути обраний один з наступних способів:

  • За плановими цінами – надання послуг реєструється документом “Надання виробничих послуг”;
  • По виторгу – надання послуг реєструється документом “Реалізація товарів та послуг”;
  • За плановими цінами і виторгом – надання послуг реєструється документами “Надання виробничих послуг” та “Реалізація товарів та послуг”.

Для надання послуг власним підрозділам можна обрати один з таких способів:

  • За плановими цінами;
  • За обсягом випуску;
  • За плановими цінами і обсягом випуску – вимірювач послуг визначається в кожному документі “Звіт виробництва за зміну”.

Переділи

На цій закладці для виробничих організацій визначається спосіб завдання послідовності переділів для закриття рахунків витрат.

Якщо вибраний варіант “Визначається автоматично” і наявний зустрічний випуск у виробництві – переходимо за посиланням “Зустрічний випуск продукції (послуг)” і задаємо правила розрахунку собівартості зустрічного випуску продукції та послуг для потрібної організації та період дії.

При виборі варіанту “Задається вручну” переходимо за посиланням “Порядок підрозділів для закриття рахунку 23” до списку документів “Установка підрозділів для закриття рахунків витрат”. В цих документах задається послідовність підрозділів для закриття рахунків при розрахунку собівартості продукції.

Детальніше про переділи можете прочитати в публікації “Облік багатопередільного виробництва“.

Загальновиробничі витрати

За посиланням “Методи розподілу непрямих витрат” можна перейти в регістр відомостей, в якому встановлюються бази розподілу витрат.

В “BAS Бухгалтерія” передбачено такі методи розподілу:

  • Обсяг випуску;
  • Планова собівартість;
  • Оплата праці;
  • Матеріальні витрати;
  • Прямі витрати;
  • Окремі статті прямих витрат.

Методи розподілу можуть задаватися для кожної статті загальновиробничих витрат в кожному виробничому підрозділі. Якщо хочете вказати метод розподілу для всіх статей витрат або для всіх підрозділів –  не заповнюйте в регістрі відомостей статтю витрат або/та підрозділ.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *